Der er mange fordele ved at få sin bil serviceret på et autoriseret værksted ….
Mazda og Suzuki yder en udvidet fabriksgaranti på op til 3 år på din nye bil, hvis den bliver serviceret efter fabrikkens forskrifter og intervaller. For stort set alle vores modeller er nedenstående gældende, men der kan forekomme andre intervaller.
For Suzuki gælder det, at din bil skal til service for hver 12. måned eller for hver km 15.000, hvad der måtte komme først.
For Mazda gælder det, at din bil skal til service for hver 12. måned eller for hver km 20.000, hvad der måtte komme først.
Det er billigere at forebygge end at helbrede
Vores importører gennemfører adskillige test, så vi præcist ved hvor lang tid vores originale reservedele holder, og hvornår de bør udskiftes. Derfor har du de bedste forudsætninger for at forebygge, når du vælger et autoriseret værksted.
Mens bilen er på værksted, kan vi tilbyde dig hjemtransport hvis du bor i omegnen, eller du kan benytte vores nye venterum, med alt fra kaffe, kakao, friske aviser, tv og et utal af andre blade og magasiner.
Mens bilen er på værksted, kan vi tilbyde dig hjemtransport hvis du bor i omegnen, eller du kan benytte vores nye venterum, med alt fra kaffe, kakao, friske aviser, tv og et utal af andre blade og magasiner.
Bestilling af service
Det er muligt at bestille tid til service og andet mekanisk arbejde.
Mandag-torsdag 07.45 – 16.15
Fredag 07.45 -12.45.
Værkførerne Niels Vestkjær og Ole Pedersen er at træffe på tlf. 75-141188
eller op@bakkeauto.dk
